Areál Pardubické nemocnice - zdroj Pardubický kraj

Město Pardubice pomáhá Pardubické nemocnici

26. 10. 2019 10:59 Statutární město Pardubice každoročně finančně podporuje Nemocnici Pardubického kraje, a.s. na pořízení přístrojového vybavení, čímž výrazně přispívá ke zvýšení komfortu a kvality služeb, které nemocnice poskytuje.

Statutární město Pardubice každoročně finančně podporuje Nemocnici Pardubického kraje, a.s. na pořízení přístrojového vybavení, čímž výrazně přispívá ke zvýšení komfortu a kvality služeb, které nemocnice poskytuje.

V předchozích letech pardubická nemocnice pořídila díky podpoře města například nový systémový operační stůl pro centrální operační sály, přístroje pro ORL kliniku, nový perimetr a kraniotom, který se využívá při neurochirurgických operacích a podobně.

V letošním roce podpoří  individuální dotací ve výši 3 000 000 Kč projekt „Obnova očního operačního mikroskopu Pardubické nemocnice“. Mikroskop slouží pro osvětlení a zvětšení operačního pole a na podporu vizualizace při postupech v oblasti oftalmologie. Lze jej využít pro chirurgické postupy na předním a zadním segmentu oka. Součástí operačního mikroskopu je navigační systém. Mikroskop bude zavěšen na stropní konstrukci stejně jako stávající mikroskop. Stávající operační mikroskop je již morálně a technicky zastaralý a nedisponuje možností navigace.

„Těší mě, že právě v roce, kdy doc. Iserle slaví neuvěřitelné sté narozeniny, město Pardubice podpoří nákup přístroje pro oční oddělení Pardubické nemocnice, jehož byl dlouholetým primářem. Toto pracoviště navíc patří počtem pacientů odoperovaných pro šedý zákal mezi první deset v České republice,” říká radní města Pardubic Vít Ulrych.

Další fotografie:mikroskop OPMI LUMERA 700 - zdroj Carl Zeiss