Pavel Bělobrádek

Krajská konference lidovců volila i nominovala do vedení strany

26. 3. 2019 20:59 V pátek 22. března proběhla krajská konference KDU-ČSL. V pardubickém hotelu EURO se sešla necelá šedesátka delegátů z celého Pardubického kraje, aby si zvolili nové krajské vedení na příští dva roky.

Na konferenci byla přítomna většina delegátů sjezdu, kteří byli zvoleni v průběhu posledních tří týdnů na okresních konferencích. Konference v Pardubicích byla poslední před Sjezdem KDU-ČSL, který se uskuteční ve dnech 29. a 30. 3. v Brně na výstavišti.

Pardubice poctil svojí návštěvou i současný předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, který v úvodním projevu sdělil: Byla to velká radost být předsedou KDU-ČSL, byla to smysluplná služba. Přestože jsem také udělal chyby, myslím, že mohu odejít se ctí. Strana má svůj charakter, potřebujeme trpělivost a odvahu." Na konferenci byli přítomni všichni tři kandidáti na předsedu strany – poslanci a místopředsedové Marian Jurečka, který delegátům mimo jiné sdělil: „Jsme strana křesťanská, demokratická, lidová. Potřebujeme, aby nám lidé lépe rozuměli. Musíme umět řešit aktuální i dlouhodobé problémy. Nabízím své zkušenosti z vlády, z pole mezinárodního i jako otce rodiny." Jan Bartošek se pochlubil výsledky své práce: Jsem člověk práce, umím dosahovat výsledků i z opozičních lavic. I z opozice se nám podařilo rozjet projekt dostupného bydlení. Musíme omladit členskou základnu." Domácí poslanec Marek Výborný z Heřmanova Městce získal podporu všech delegátů a byl navržen na předsedu KDU-ČSL. Chceme ukázat, jak se slušná politika má dělat. Máme osobnosti, musíme je umět prodat a musíme získat nové. Chléb je také starý několik tisíc let a neztratil nic na své chuti, stejně tak i křesťanskodemokratická politika," řekl poslanec Marek Výborný.

Jednání se zúčastnili i kandidáti pro volby do Evropského parlamentu, současní europoslanci – lídr kandidátky Pavel Svoboda a východočeský zástupce Tomáš Zdechovský, který je v Pardubickém kraji jako doma: V Pardubickém kraji vždy platí slovo a podání ruky. Chci mít 4 mandáty do EP pro KDU-ČSL! Jezdíme dům od domu po celé České republice s heslem #chcemelepšíEU ". Zkušené politiky doplnil nadějný mladý kandidát František Talíř
z Českokrumlovska. Témata Evropské unie a evropských voleb byla předmětem bohaté diskuze.

Pozici předsedy krajské organizace křesťanských demokratů obhájil vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Své zvolení neberu jako samozřejmost. Vážím  si ho a je pro mne zavazující. Dává mi silný osobní mandát, zejména pro přípravu  na krajské volby, které nás čekají na podzim roku 2020“, uvedl po svém zvolení Roman Línek.

Delegáti zvolili 23 členný krajský výbor, kde budu opět zastupovat naši okresní pardubucjou organizaci, tři zástupce do Celostátní konference KDU-ČSL a do celostátního výboru navrhli pardubického radního a lékaře Víta Ulrycha.

Delegáti také podpořili usnesení pokračovat i nadále ve spolupráci s koaličními partnery SNK ED a Nestraníky v rámci Koalice pro Pardubický kraj.

Další fotografie:Marian JurečkaJan BartošekMarek VýbornýS kolegou Petrem NetolickýmTomáš Zdechovský